Nový (ostrý?) mediálny súboj: Šláger TV vs. Senzi (2. časť)

Autor: Dominika Kuchárová | 17.9.2013 o 8:03 | (upravené 17.9.2013 o 8:08) Karma článku: 3,20 | Prečítané:  810x

Nová televízna sezóna priniesla so sebou retro v podobe nových šlágrových televíznych staníc. V minulom blogu som sa venovala najmä ich porovnávaniu z hľadiska potenciálnej (ne)úspešnosti u televízneho diváka. Keďže sa však za posledných pár dní ohľadom komerčných televízii pre fanúšikov šlágrov udiali zaujímavé veci, nedá mi v polemike nepokračovať.

 satelitnatv.sk

Veľký boom na slovenskej mediálnej scéne avizovala Televízia Senzi. JOJ sa premyslenou kampaňou, do ktorej vrazila množstvo prostriedkov, snažila hneď o niekoľko vecí: tromfnúť najväčšieho konkurenta, Markízu (ktorá podobnú programovú odchýlku nemá v pláne) a značne sa tak na slovenskom masovom trhu odlíšiť. Keďže sa však udelenie licencie na šlágrovú televíziu naťahovalo ako žuvačka, šance sa chopili iní. Začiatkom leta vstúpila do ponuky káblových televízii československá Šlágr TV. A s ňou okrem dychovky, repe šlágrov, disco italiano či ďalších hitov rokov minulých aj čoraz viac populárny Martin Jakubec.

Milovníci Repete naňho vraj nedajú dopustiť, podaktorí bývalí účinkujúci legendárnej pesničkovej šou, ktorí sa s ním nepohodli, by jeho meno zas najradšej nepoznali. Nech je ako chce, registráciou niekoľkých ochranných známok na  REPETE vzbudil po rokoch práce v mediálnom ústraní skutočný rozruch. Okrem toho sa v najnovšom rozhovore pre Aktuality.sk netají tým, že zvláda naraz prácu speváka, manažéra, vydavateľa, majiteľa mediálnych agentúr, kreatívca, člena syndikátu novinárov (!) či dokonca asistenta filmového režiséra. Dokonca vraj plánuje na najbližšom albume šliapnuť na krk aj najznámejšiemu obyvateľovi Piešťan, Rytmusovi. Po týchto slovách môže niektorým stúpnuť tlak a označia ho za samoľúbeho. Bilboardy s jeho podobizňou však už dobrý rok svietia po celej Bratislave a svoje slová o tom, že „bude veselo“ sa rozhodol dokázať. Práve teraz!

JOJ totiž len nedávno v bulvárnych denníkoch avizovala príchod Jakubca aj s jeho  speváckou partnerkou Božankou do Senzi TV. Prešli dva týždne od spustenia televízie (ktorú, nech robím, čo robím, stále nedokážem naladiť, nuž neviem, odkiaľ chcú nabrať sledovanosť) a na bilboardoch k Senzi kampani vidieť všelikoho, len Jakubca nie. Ten totiž JOJ-ke ani jej štvrtému okruhu zatiaľ nič neodkývol! Paradox pre slovenské médiá tak typický – variť z vody. Ak sa im však nepodarí Jakubca naozaj dostať do svojej televízie (minimálne s vlastnou šou, jeho nátura, pesničky a výroky by lámali rekordy v sledovanosti), pomyselná bublina im onedlho spľasne. Pokúsia sa ho teda preplatiť...?

Nech sú teda na producenta, speváka, vydavateľa a kreatívca názory akékoľvek, jedno sa mu uprieť nedá: miešať karty mu celkom ide. Pomaly už niet na Facebooku človeka (MLADÉHO!), ktorý by nepoznal jeho fakeový profil s viac či menej humornými statusmi. Aj takáto „kampaň“ v kombinácii s oživením legendárneho Repete po iks rokoch spôsobila, že vo svojom „fachu“ má momentálne nezastupiteľné miesto. A Jojka sa bez jeho účasti v Senzi, ktorá – keď už pre nič iné, tak pre zvedavosť- je momentálne NEISTÁ, bude riadne ošívať.

 

Ako som už v predošlom blogu spomínala, nepreferujem ani komerciu, a nie som ani veľký fanúšik šlágrov, aj keď som sa im vďaka rodičom vyhnúť nemohla. No nedá mi to a zrejme si na prípadné rokovania  JOJ-ky s Jakubcom počkám. Ani nebudem musieť zrejme veľmi pátrať, budú toho plné noviny alebo Jakubec ako poznáme niečím opäť prekvapí. Tak sa mi ale zdá, že slogan Nakupuje Vám to? si druhá (vraj) najsledovanejšia televízia mala niekam strčiť... Konkrétne na štvrtý okruh, na ktorom zatiaľ ešte dobre nekúpili...:)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?